کلينيک يکتا کاملترین و مجهزترین مرکز درمان اختلالات جسمی حرکتی
صفحه اصلی سیستم پذیرش کلينيک توانبخشی يکتا کاملترین و مجهزترین مرکز درمان اختلالات جسمی حرکتی 

مگنت

مگنت تراپی یک روش درمانی بی خطر و غیر تهاجمی است که توسط آن می توان با ایجاد یک میدان پالسی قوی در اطراف بدن به اهدافی نظیر از بین بردن التهاب ، کاهش درد ، از بین بردن ورم ، بازسازی بافتی در بافت های نرم و بافت عصبی ، شل کنندگی عضلات و همچنین بازسازی در بافت های استخوانی و پریوست دست یافت .


میدان مغناطیسی به همه سلولها در هر عمقی از بدن نفوذ می کند و با افزایش نفوذ پذیری غشاء سلولها تبادل یونی را در سلول تسهیل و مصرف اکسیژن را تسریع می بخشد .
بطور کلی اثر مگنت تراپی بدنبال تاثیرات فیزیولوژیک زیر صورت می پذیرد :
• افزایش جریان خون محیطی و افزایش میزان انتقال اکسیژن به بافت
• افزایش ورود کلسیم به درون سلول
• افزایش سطح فعالیت ATP
• افزایش جذب پروتئین، افزایش میزان نفوذ پذیری غشاء سلول و تولید رگهای کوچک جدید
وقتی عضله در معرض میدان مغناطیسی قرار می گیرد فعالیت لاکتات دهیدروژناژ و انتشار یون کلسیم از سلول افزایش می یابد . اثرات کاهش اسپاسم امواج مگنت با آزمایشات خاصی به نام پلی الکترومیوگرافی به اثبات رسیده است . این اثر ناشی از انتشار یون کلسیم و کاهش تون عضلات جدار عروق و دریچه های مویرگ های عضلانی می باشد که آن را به فعالسازی سیستم پاراسمپاتیک نسبت می دهند . در این حالت سلولهای بافت مورد درمان اکسیژن بیشتری از خون برداشت می نماید که این افزایش جریان خون سبب کاهش اسپاسم و گرفتگی ماهیچه و به حالت طبیعی رسیدن تونیستیه عضله و ترمیم سریعتر آسیب خواهد شد . از مگنت تراپی می توان در درمان استئوپروز نیز استفاده کرد .
امواج با فرکانس پایین الکترومگنتیک باعث القاء جریانهای الکتریکی در استخوان شده و با تحریک فعالیت استئوبلاستها ، تراکم استخوان را افزایش می دهد.